Baza newsów z stopsyjonizmowi.wordpress.com / 20 lutego, 2012r.

David Rovics śpiewa pieśń poświęconą Khaderowi Adnanowi i Bobby’emu Sandsowi

20 Luty 2012
1 komentarz

Zobacz także: Khader Adnan – spragniony wolności, umierający z głodu za sprawiedliwość

Źródło: http://www.gilad.co.uk

20.02.2012 r.

Tłum. wMordechaj

1)

Khader Adnan, o nim pieśń, spod Jeninu (Khader Adnan grew up near Jenin City)

Powiesz, był po prostu jednym z wielu (You could say he was a product of his time)

Odkąd tylko pamięcią sięgnę, wciąż był w kiciu (Ever since he was a kid he’d get arrested)

Choć nigdy nie był oskarżony, nigdy w życiu (Though he was never charged with any crime)

Pół młodego życia tam przesiedział bez przyczyny (Spending half his life in prison)

Przeżył życie, jak jego przyjaciele z małej mieściny (A life lived like so many of his friends)

Zamknięty na zawsze, tylko dlatego, że ktoś tak chciał (Arbitrary and indefinite detention)

Czytaj dalej…


Putlerowska eFeRja: Czy 180 tysiącom rosyjskich rodzin odbiorą dzieci?

20 Luty 2012
2 uwag

Źródło: http://3rm.info/21344-u-180-tysyach-rossijskix-semej-otberut-detej.html

Data publikacji: 20.02.2012

Tłum. RX

W Rosji już 180 tysięcy rodzin znajduje się na czarnej liście rodzin „dysfunkcyjnych”. Ich dzieci są już albo odebrane przemocą przez służby socjalne (przy czym jeszcze przed wydaniem decyzji sądowej o pozbawieniu praw rodzicielskich) albo separacja na zawsze od rodziców jedynie im zagraża. Takie dane przytoczyła szefowa Społecznego Centrum Ekspertyz Prawnych i Działań Legislacyjnych, Olga Lietkowa. Ponadto ta statystyka (nigdzie nie publikowana i dlatego posiadająca charakter wartościujący) jest stale aktualizowana.

Z pomocą „wolontariuszy” służby socjalne kontynuują identyfikację wszystkich nowych rodzin „dysfunkcyjnych”, którym zdaniem tych służb, wychowywać i opiekować się dziećmi nie wolno. W Internecie publikowano nawet cennik usług dla takich kapusiów. 470 rubli za każdego „dysfunkcyjnego” ucznia (starsi powyżej 7 lat) i 350 rubli za dziecko w wieku przedszkolnym. Właśnie takimi „honorariami” zwabiano w jednym z regionów ubiegłego lata studentów pragnących dorobić sobie na wakacjach. Co więcej to do regionów z Centrum przychodzą plany identyfikacji nawet nowych „rodzin dysfunkcyjnych”. „Sami rozumiecie”- mówi Olga Lietkowa, „jeśli jest plan to i znajdą się rodziny, które będą odpowiadały kryteriom pracowników socjalnych”. Tym bardziej, że kryteria te są bardzo płynne i szerokie”.

Czytaj dalej…


Gaza po nowych izraelskich nalotach – 19 lutego 2012

20 Luty 2012
Dodaj komentarz

Źródło: International communities against Israel

Palestyńskie źródła medyczne w Strefie Gazy poinformowały w niedzielę o świcie, że ojciec, matka i ich dwoje dzieci zostało rannych, kiedy izraelska armia zbombardowała ich dom w mieście Gaza. Dwoje Palestyńczyków zostało rannych we wcześniejszym nalocie na Gazę.

Czytaj dalej…


Historyczny wywiad z synem zamordowanego Muammara Kaddafiego, Saifem al-Islamem

20 Luty 2012
1 komentarz

Źródło: http://rt.com/news/interview-gaddafi-libya-usa/

Poniższy materiał, libijski punkt widzenia, jest całkowicie przemilczany tudzież zakłamany na Zachodzie, w tym w okupowanej Polsce. I pomimo, że pochodzi z 1 lipca 2011 roku powinien zapoznać się z nim każdy, gdyż stanowi on ponadczasową odtrutkę na mainstreamowe kłamstwa żydowskich mediów, kłamstwa sprzedanych polityków i wobec niewiedzy poprawnie politycznej masy. Na Libii i Libijczykach do dnia dzisiejszego dokonuje się zbrodni i gwałtu. Prosimy o kopiowanie poniższego materiału. Admin

Tłum. wMordechaj

Dziennikarka: Przede wszystkim jestem wdzięczna,że zgodził się Pan na ten wywiad dla RT.

W 2008 r. był Pan goszczony przez Tony Blaira w Londynie, który chwalił Pańskiego ojca,  otrzymał Pan tytuł doktora na London School of Economics, a trzy lata później,  doświadczacie porażki, stajecie się celem rakiet NATO w swym własnym kraju, rozdartym teraz przez wojnę domową.

Jak Pan sądzi, dlaczego Pański los zmienił się tak dramatycznie?

Saif Al-Islam: To dobra lekcja dla wszystkich, dla nas i dla innych.

Usłyszeliśmy, że …mam na myśli, że dostaliśmy przekaz z wielu krajów, informacje podobne do tych o Iranie, Korei Płn.,..w stylu – Libijczycy, popełniliście błąd, oddajcie broń masowej zagłady, zaprzestańcie budowania rakiet dalekosiężnych, stańcie sie przyjaźni wobec zachodu, no i mamy skutki.

Więc, co to znaczy? To znaczy, że oto mamy informację dla wszystkich-musisz być silny, nigdy im nie ufać i zawsze być czujnym, ponieważ ci ludzie nie mają przyjaciół. W jedną noc was oszukają i zaczną was bombardować, to co nas spotkało, może się przytrafić innym krajom.

Czytaj dalej…


Żydomasońska rewolucja w Kościele Katolickim: Neo-”księża” samobójco-sodomici

20 Luty 2012
3 uwag

Źródło: http://radiocristiandad.wordpress.com/

Data publikacji: 14.02.2012

Tłum. GREGORIUS

Dwaj neo-„księża”, sodomiccy kochankowie z sekty Taubera-Peintnera

Dwóch kolumbijskich neo-„księży” opłaciło swoją śmierć. Rok temu wynajęli oni płatnych zabójców żeby zastrzelili ich a śledztwo policyjne wykryło oszustwo bo byli chorzy na AIDS.

Bogota (AFP). Dwóch neo-„katolickich” neo-„księży” zostało zabitych przez uzbrojonych mężczyzn w styczniu 2011 roku. Zawarli oni kontrakt ze śmiercią i zapłacili zabójcom za zbrodnię-usługę ponieważ jeden z nich cierpiał na AIDSA, powiedział dzisiaj przedstawiciel policji na konferencji prasowej w Bogocie. Dwóch neo-„księży”, Rafael Reatiga, 35 lat i Richard Piffano, 36 lat, jadąc samochodem zostali zaatakowani na drodze na południe od Bogoty 27 stycznia 2011 roku, zgodnie z wstępnymi ustaleniami policji. Ale po upływie roku, kiedy udało się pojmać dwóch domniemanych zabójców, prokurator Patricka Larrota, ujawniła szczegóły dochodzenia i przypisała im zarzut zabójstwa i nielegalnego posiadania broni. Dwaj neo-„księża” utrzymujący stosunki homoseksualne zapłacili zabójcom 15 milionów pesos (około 8 tysięcy dolarów). Wcześniej neo-„księża” próbowali popełnić samobójstwo skacząc z urwiska ale uniemożliwiła ten zamiar barierka ochronna.

„Kapłani zdecydowali się na śmierć bo nie mieli już innego wyboru”, powiedziała prokurator Larrota przed sędzią odczytując fragmenty zeznań zabójców. „Wynik badań ojca Rafaela Reatigo na nosicielstwo HIV był pozytywny”, powiedziała prokurator co było powodem, że obaj neo-„kapłani” zdecydowali się zapłacić za swoją śmierć. Ponadto prokurator powiedziała, że Reatiga uczęszczał do baru sodomickiego w Bogocie gdzie został rozpoznany. Siostra innego neo-„księdza” Fabiola Piffano odrzuciła wynik dochodzenia i powiedziała, że jest to oszczerstwo. Dochodzenie, w oparciu o połączenia telefoniczne, wykazało także, że ci dwaj neo-„księża” utrzymywali ze sobą stosunki jeszcze od czasów studiów bioetyki.

Komentarz: Zacytujmy, pochodzący oczywiście z katolickiego portalu, oryginalny tytuł informacji, który brzmi- „Panie, przyjdź szybko, giniemy!”


Warszawa: Największa w Europie manifestacja w obronie serbskiego Kosowa

20 Luty 2012
1 komentarz

Za: http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com

W tym roku Polacy mimo podziałów na przeróżne partie i ugrupowania zjednoczyli się, aby wyrazić swój protest względem okupacji serbskiego Kosowa i ogłoszenia niezależnego państwa “Kosowiaków”, w którym po dziś dzień króluje narkotykowa mafia handlująca ludzkimi organami. Według oficjalnych danych w warszawskiej manifestacji wzięło udział około 1500 osób. Według nieoficjalnych znacznie więcej. Byli też przedstawiciele polskich Ukraińców, Białorusinów i Rosjan. Jeszcze tego samego dnia Serbowie z Kosowa wyrazili Polakom swoją wdzięczność w oficjalnym liście zamieszczonym na serbskim portali informacyjnym “SNP Naszi“. Natomiast z północnej Serbii wdzięczni Serbowie przysłali na tę okazję krótki filmik z podziękowaniami.

W demonstracji wzięła udział duża liczba Serbów mieszkających na stałe w Polsce, którzy wraz ze słowiańskimi braćmi Polakami równie głośno krzyczeli następujące okrzyki:

“Nie ma państwa bez narodu!”
“Przecz z brukselską okupacją!”
“Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę”
“Przecz z izraelską okupacją!”
“USA imperium zła!”
“Precz z albańskim szowinizmem!”
“Belgrad – Warszawa wspólna sprawa!”
Zresztą brawa dla wodzireja, który skandował z zapałem: – “Tylko serbskie, tylko serbskie Ko-so-wo!”, czy też: “Nadchodzą, nadchodzą – nacjo-nali-ści!”

Czytaj dalej…


New Poland – Nowa Polska 2010

20 Luty 2012
2 uwag

Niektórzy wciąż wierzą, że w 1945 roku Polska została wyzwolona… najnowszy film Roberta Kaczmarka i Grzegorza Brauna rozwiewa wątpliwości. Kulisy działania radzieckiej agentury na terenie USA, której zadaniem było negatywne przedstawianie przedwojennej Polski jako państwa sprzyjającego faszyzmowi, aby w ten sposób zdyskredytować nasz kraj w oczach Amerykanów. Dokument zawiera m.in. wypowiedzi Władimira Bukowskiego, prof. Jana Marka Chodakiewicza, prof. Wojciecha Roszkowskiego, byłych pracowników CIA a także niepublikowane dotąd dokumenty.


Niekradzione tuczy (wszystkich)

19 Luty 2012
Dodaj komentarz

Źródło: http://nowyobywatel.pl/2012/02/19/niekradzione-tuczy-wszystkich/

Szwajcarzy nie ugięli się przed presją żądań lobby „antypirackiego”. Zamiast podpisywać zamordystyczne pakty i konwencje, zbadali wpływ „piractwa” na gospodarkę. Okazało się, że osoby „piratujące” rozmaite dobra kulturowe, wcale nie zaczęły wydawać mniej pieniędzy na udział w kulturze.

Jak informuje portal vbeta.pl, w Szwajcarii miała miejsce nietypowa sytuacja. Kraj ten, jak wiele innych, znalazł się na celowniku lobby „antypirackiego”, które domagało się zaostrzenia regulacji dotyczących prawa autorskiego. O ile w wielu krajach ich presja i „argumenty” okazały się skuteczne, o tyle władze Szwajcarii powiedziały: „sprawdzam”. Zlecono badania nad wpływem piractwa na gospodarkę. Wykazały one, że nie można udowodnić tezy, jakoby „piractwo” wpływało znacząco na kondycję i dochody branży rozrywkowo-kulturalnej.

Czytaj dalej…


Chiny stanęły w obronie al-Assada

19 Luty 2012
Dodaj komentarz

Źródło: http://3rm.info/21323-kitaj-vstal-na-zashhitu-asada.html

Data publikacji: 19.02.2012

Tłum. RX

Rano 18 lutego do Damaszku przybył Wiceminister Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej Czżaj Dżun. Spotkał się z prezydentem Syrii al-Assadem.

Al-Assad powiedział chińskiemu dyplomacie: „Stoimy w obliczu faktu, że Syrię próbuje się podzielić i fundamentalnie zmienić jej położenie geopolityczne oraz historyczną rolę w regionie. Syryjska agencja Sana przytacza następujące oświadczenie Dżuna: „Chiny wspierają proces reform w Syrii i związane z nim znaczące kroki”.

Al-Assad wyznaczył na 26 lutego „ogólnonarodowe referendum” w sprawie przyjęcia nowej konstytucji, która pozwoli na działalność partii politycznych i złamie monopol władzy państwowej rządzącej Partii Arabskiego Odrodzenia Socjalistycznego (BAAS). Opozycja oświadczyła o „bojkocie referendum dopóki reżim będzie zabijał niewinnych ludzi”. Chiński MSZ umieścił na swojej stronie internetowej oficjalny komunikat dotyczący rezultatów wizyty. Mówi się w nim, że Chiny wesprą wysiłki syryjskiego rządu, syryjskiej opozycji, krajów arabskich, Ligi Arabskiej, w „znalezieniu rozwiązania problemu syryjskiego”.

Czytaj dalej…


Totalna inwigilacja Google

19 Luty 2012
Dodaj komentarz

Za przysłanie poniższych materiałów podziękowania dla Diokhana

Źródło: http://forumkomputerowe.pl

Szerzący się problem inwigilacji Google zmusił mnie do prześledzenia całego tematu od początku do czasów obecnych.

Od czego się zaczęło :

Google – wyszukiwarka internetowa, stworzona w roku 1998 przez amerykańską firmę Google Inc . Jej celem jest skatalogowanie wszystkich możliwych informacji i udostępnienie ich za pomocą Internetu.

Wedle danych z lipca 2008 roku, Google indeksuje ponad bilion stron WWW. Większość przeszukiwanych informacji gromadzona jest w uproszczonym formacie na serwerach Google (za pomocą buforowania ich zawartości), dzięki czemu są one dostępne nawet po ich usunięciu z oryginalnego źródła.

Czytaj dalej…


Robert Faurisson przeciw hollywoodyzmowi i o postawie rewizjonistycznej

19 Luty 2012
7 uwag

Źródło: http://mrfriendsblog.blogspot.com/2012/02/robert-faurisson-against-hollywoodism.html

18.02.2012

Tłum z j. ang. wMordechaj

Robert Faurisson

“Rzekome hitlerowskie komory gazowe i rzekome ludobójstwo żydów tworzą jedno, takie samo historyczne kłamstwo, które pozwoliło dokonać gigantyczny polityczny i finansowy szwindel, którego głównymi beneficjentami są państwo Izrael i międzynarodowy syjonizm, a którego głównymi ofiarami są Niemcy, lecz nie ich przywódcy, oraz Palestyńczycy jako cały naród”.

Chciałbym zamieścić tutaj na swym blogu cały artykuł Roberta Faurissona. Rzadko to robię, lecz zrobię wyjątek dla tego wspaniałego eseju jednego z najodważniejszych historyków naszych czasów. Holooszustwo jest zasadniczym kłamstwem, jakie zdominowało dyskurs polityczny Zachodu, i musi zostać poddane krytyce, aby je zdemaskować.

*     *     *     *

Przeciw hoolywoodyzmowi, Rewizjonizm

Definicja hollywoodyzmu odnosi się do procesu przekształcenia rzeczywistości, często procesu oszukańczego, przez ducha i praktyki całej sfery amerykańskiego kina. Po pierwsze, chciałbym omówić zło, jakiego w sensie ogólnym dokunuje się poprzez hollywoodyzm. Po drugie, pragnę opisać szkody wyrządzone przez hollywoodyzm w kształtowaniu oszukańczego wizerunku „Holocaustu”, to jest budowania mitu ludobójstwa, komór gazowych i 6 milionów żydów zabitych rzekomo przez Niemców podczas II WŚ. Na koniec, w trzeciej i ostatniej części, omówię Rewizjonizm, jako antidotum idealnie pasujące do hollywoodyzmu i jego stałej, agresywnej reklamy religii znanej pod nazwą „Holocaust”.

Czytaj dalej…


Pakistan podjął się obrony Iranu przed każdym wrogiem

19 Luty 2012
Dodaj komentarz

Źródło: http://shturmnovosti.com/view.php?id=33847

Data publikacji: 18.02.2012

Tłum. RX

Prezydent Pakistanu Asi Ali Zardari oświadczył, że jego kraj w pełni wesprze Iran w przypadku agresji ze strony innych państw, donosi irański kanał telewizyjny PressTV.

Oświadczenie było złożone w piątek 17 lutego w podczas wspólnej konferencji prasowej prezydenta Zardari i prezydentów Iranu i Afganistanu, Mahmuda Ahmadinedżada i Hamida Karzaja. Zdaniem prezydenta Pakistanu Zardari, Islamabad nie pozwoli na wywieranie nacisku przez kraje zachodnie w sprawie stosunków pomiędzy Iranem i Pakistanem. Zardari oddzielnie obiecał przywódcy irańskiemu, że nie będzie udzielał pomocy jednemu z głównych „wrogów” Iranu czyli USA. W trakcie konferencji prasowej Zardari podkreślił także wagę jaką przywiązuje do wspólnego z Iranem projektu budowy gazociągu. Gazociąg, którego długość wyniesie ponad 900 kilometrów, będzie codziennie dostarczał 21,5 miliona metrów sześciennych gazu irańskiego do Pakistanu. Oświadczenia Zardari zabrzmiały na tle doniesień o przygotowywanej operacji wojskowej Izraela przeciwko Iranowi. Izrael posądzono o przygotowywanie uderzenia na irańskie obiekty jądrowe jesienią 2011 roku, krótko przed publikacją raportu MAEA (Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej) w sprawie programu jądrowego Iranu. Pentagon w konsekwencji ostrzegł Izrael o „nieprzewidywalnych następstwach” napaści na Iran i wezwał go do wywarcia nacisku na Teheran metodami dyplomatycznymi i za pomocą wprowadzenia sankcji ekonomicznych.

Czytaj dalej…


Amnesty International szczegółowo o torturach i morderstwach w Libii

19 Luty 2012
Dodaj komentarz

Amnesty International details torture and murder in Libya

http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=29354

Źródło polskie: http://ussus.wordpress.com/

Autor: Patrick Martin, Global Research, 17 II 2012 r.; przekład: Ussus

Bojówki "libijskiej" Narodowej Rady Tymczasowej

Raport Amnesty International ukazuje rozprzestrzenianie tortur w więzieniach i prowizorycznych aresztach libijskiego reżimu założonego pod auspicjami USA – NATO, po wojnie w wyniku której obalono pułkownika Kadafiego. Co najmniej w dwunastu przypadkach więźniowie byli torturowani aż do śmierci – stwierdzają działacze organizacji.

Wstępne ustalenia Amnesty powstały pod koniec ostatniego miesiąca. Pracownicy organizacji rozmawiali z torturowanymi i przetrzymywanymi w więzieniach ofiarami w styczniu i na początku lutego; pierwsze rezultaty dochodzenia ujrzały światło dzienne 15 lutego.

Bestialskie praktyki udokumentowane przez śledczych z Amnesty uwzględniają biczowanie, bicie kablami, metalowymi łańcuchami, drewnianymi kijami, wstrząsy elektryczne, wyrywanie paznokci i gwałty. Milicyjni wojownicy popełniają bezczelnie te ataki, w wielu przypadkach łamiąc prawa człowieka, podczas gdy celem wojny była obrona praw humanitarnych.

Czytaj dalej…


Wątpliwości wokół wojennej działalności Bartoszewskiego

19 Luty 2012
6 uwag

Ze względu na 90′ty jubileusz “profesora”, przypominamy o tym cennym materiale.

Gdy wybuchła wojna Władysław Bartoszewski miał 17 lat. 19 września 1940 został zatrzymany na Żoliborzu w masowej obławie zorganizowanej przez hitlerowców. Przypadkowo dostał się do Oświęcimia, był w tym samym transporcie co Witold Pilecki. Od 22 września 1940 został więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (Auschwitz I, numer obozowy 4427).

Zwolniony z Oświęcimia po kilku miesiącach – 8 kwietnia 1941, co było wydarzeniem niespotykanym. Według Bartoszewskiego zwolnienie zawdzięcza przyjaciołom z Polskiego Czerwonego Krzyża, oficjalnym powodem był zły stan zdrowia. Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SS-mana. Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika administracji Białego Domu, istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem. Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimu, znał m.in. szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego. Twierdził, że za sprawą Bartoszewskiego i 14 innych donosicieli, którzy opuścili Oświęcim (notabene pociągiem pierwszej klasy) zlikwidowano 21 wysokich rangą AK-owców. Ów świadek jest przekonany, że Bartoszewski był konfidentem. [link – YouTube]

Nikogo nie zwalniano z Auschwitz, przynajmniej nie uczciwych ludzi, co innego kolaboranci… Tłumaczenie, że go zwolnili ze względów zdrowotnych wydaje się co najmniej podejrzane. Bartoszewski niemal natychmiastowo po wyjściu z Oświęcimia został wzięty do struktur konspiracyjnych. Jest to sytuacja nie do pomyślenia, taki człowiek był zbyt podejrzany, tacy ludzi mogli być pod obserwacja, dla konspiracji to zbyt duże ryzyko… Bartoszewski prawdopodobnie albo zataił ten niewygodny fakt, albo został wciągnięty do konspiracji z pomocą niemieckiej agentury.

Czytaj dalej…


Z cyklu zdrowie: Nabiał (czy wiesz co jesz?)

19 Luty 2012
2 uwag

Czy picie mleka jest na pewno zdrowe? Co zawierają jogurty owocowe, skoro nie ma w nich owoców? Czy masło to wciąż masło czy tylko mieszanka tłuszczowa? Trudno sobie wyobrazić, że w lodówce nie ma masła, jogurtu, mleka. A powinno tak być, bo produkowane na masową skalę mleko, to wyjałowiony biały płyn. Wszyscy zachwalają jego walory zdrowotne, ale nikt nie ujawnia, że pijąc szklankę mleka szkodzimy sobie. Lekarze i naukowcy udowodnili, że większość z nas nie trawi mleka. Według nich mleko może powodowa też wiele chorób: astmę, chłoniaki, choroby serca, jelit, nerek, cukrzycę, egzemę, miażdżycę, osteoporozę, nowotwory, stwardnienie rozsiane, zaćmę, choroby uszu i zatok…

Cz. I

Czytaj dalej…


Katar kupił dymisję szefa misji Ligii Państw Arabskich?

19 Luty 2012
Dodaj komentarz

Źródło: http://www.geopolityka.org

Sudański generał Mohammed Ahmed Mustafa al-Dabi, pośredniczący w rozmowach pokojowych w Darfurze, stał się obiektem międzynarodowej kampanii oszczerstw, po tym jak pierwsze codzienne komunikaty obserwatorów Ligii Państw Arabskich pokazały, że misja nie potwierdza atlantyckiej wersji wydarzeń w Syrii – donoszą analitycy Reseau Voltaire. Tymczasem Mohammed Ahmed Mustafa al-Dabi postawił na swoim, pomimo wywieranej presji i po kilku miesiącach studiowania sytuacji, przedstawił sprawozdanie podsumowujące, zgodnie z którym syryjskie siły bezpieczeństwa nigdy ani raz nie otworzyły ognia do nieuzbrojonych demonstrantów.

Podczas planowanego utworzenia nowej misji obserwacyjnej, tym razem miała to być wspólna misja Ligii Państw Arabskich oraz ONZ, Katar zintensyfikował wysiłki przeciwko generałowi al-Dabi, aby zrezygnował, a na jego miejsce pojawił się człowiek „bardziej uległy”. Szejk Hamad bin Jasim, premier, oraz minister spraw zagranicznych Kataru początkowo zaproponował mu finansową rekompensatę, żeby zrezygnował. Generał odmówił. Wówczas emir Kataru oświadczył przez telefon, że „każdy człowiek ma swoją cenę” i że powinien on określić własną. Wysłał mu czek ze wskazówką, by wpisał satysfakcjonującą sumę. Generał ponownie odmówił.


Kuriozalny wywiad z rzeczniczką Ministerstwa Zdrowia

18 Luty 2012
7 uwag

Michał Janczura rozmawia z Agnieszką Gołąbek, rzeczniczką Ministerstwa Zdrowia.

link


Jakie opcje leżą na stole? Manewry zygzakowe Obamy w sprawie Izraela i Iranu

18 Luty 2012
3 uwag

http://www.counterpunch.org/2012/02/15/obamas-zig-zag-maneuvers-with-israel-and-iran/

15.02.2012 r. Washington, DC

Autor: Gareth Porter, tłum. wMordechaj

W końcu prezydent Barack Obama zaczął dawać sygnały do Izraela, że USA nie dadzą się wciągnąć w wojnę, jaką chce rozpocząć Netanyahu bez aprobaty Stanów Zjednoczonych. Jeżeli nacisk na tę kwestię będzie odpowiednio twardy i trwały przez cały 2012 rok, to taka postawa może być szansą na zapobieżenie wojnie. Jednak jeśli Obama będzie chwiejny wobec pokuszeń ze strony Netanyahu, aby rozpocząć atak na Iran, odda się czemuś, co jeden z obserwatorów spraw izraelskich nazywa „mesjanizmem” w sprawie irańskiej. Idźmy dalej, oficjalne źródła USA poruszają kwestię nowej strategii odciągnięcia Izraela znad przepaści wojennej poprzez informowanie Netanyahu, że jeśli USA nie zostanie przyznana rola decydenta i  koordynatora akcji zbrojnej wobec Iranu, to USA nie przyjdzie Izraelowi z pomocą w jego wojnie.

Netanyahu, jak każdy poprzedni izraelski premier rozumie, że izraelski atak na Iran nie zależy wyłącznie od tolerancji amerykanów, lecz przede wszystkim od bezpośredniego udziału USA w wojnie przeciwko Iranowi, przynajmniej po wstępnym uderzeniu. W maju 2008 r., jego poprzednik, Ehud Olmert, domagał się aprobaty George’a W. Busha na atak lotniczy na Iran, ale wtedy Bush odmówił.

Netanyahu widocznie przeczuwa, że jednak może manipulować prawym skrzydłem amerykańskiej polityki, znajdującym się pod wpływem izraelskim, aby uniemożliwić Obamie trzymanie się z daleka od wojny Izraela z Iranem. Zignorował administrację Obamy przez odmowę zapewnienia Waszyngtonu, że podejmie z nimi konsultacje zanim podjęta zostanie jakakolwiek decyzja w sprawie wojny z Iranem.

Czytaj dalej…


Kolejny przypadek żydowskiego napastowania seksualnego wobec dzieci

18 Luty 2012
Dodaj komentarz

Źródło: http://mrfriendsblog.blogspot.com/2012/02/another-jewish-child-sex-abuse-case.html

18.02.2012

Tłum. wMordechaj

Zadziwiające jest, że “The Jewish Daily Forward” oraz inne żydowskie publikacje opisują i ujawniają dla żydowskiej publiki przestępstwa żydowskie, natomiast zachodnia prasa znajdująca się w rękach żydów z rzadka ujawnia zbrodnie żydowskie, a jeśli już, to robi to w bardzo oszczędnej formie.

Przypomnijcie sobie te wszystkie artykuły z pierwszych stron gazet o pedofilii i wykorzystywaniu dzieci przez księży Kościoła Katolickiego. A dlaczego ta historia, bardzo podobna w swej naturze, nie znajduje się na okładce New York Timesa? Czy dlatego, że zachodnie gazety w rękach żydów mają wydany przykaz i są skoncentrowane przede wszystkim na sianiu propagandy i praniu mózgów swej głównie nie-żydowskiej masy czytelniczej, a także dodatkowo skupione są na ukrywaniu zbrodni popełnionych przez żydów na całym świecie? Czyż sprawa wykorzystania seksualnego dzieci nie zasługuje na artykuł na pierwszą stronę w prasie zachodniej, tylko dlatego, że są w nią zamieszani odrażający żydzi zdeprawowani do szpiku kości?

Wygląda na to, że należy przez cały czas żydów przedstawiać w pozytywny sposób w całej zachodniej prasie.

Niech wszystkie te odrażające kreatury obłapiające dzieci i pedofile SPŁONĄ W PIEKLE!

Skandal związany z wykorzystaniem seksualnym dzieci, dotyczący żydowskiej społeczności w Australii, został ujawniony w Ameryce, gdy wszczęto procedury ekstradycyjne, gdy doszło do aresztowań w Australii i gdy pojawiła się spora ilość starannie skrytych przed widokiem publicznym zarzutów, co zmusiło do poddania postawy tej społeczności wobec molestowania dzieci, drobiazgowemu śledztwu.

Czytaj dalej…


Z cyklu zdrowie: Chlorek magnezu – najlepszy magnez?

17 Luty 2012
19 uwag

Źródło: http://davidicke.pl, Nexusa

Udostępnił: UlotneMysli1

Zdrowotne własności chlorku magnezu

Powyższa ocena znaczenia magnezu dla zdrowia autorstwa emerytowanego biochemika i żywieniowca Waltera Lasta nie jest ani trochę przesadzona. Jest ona prawdziwa w dwójnasób z uwagi na to, że zawartość magnezu w naszym pożywieniu znacznie spadła wskutek stosowania nieorganicznych nawozów dających nadmiar wapnia, oraz dlatego, że medycyna przesadza
w podkreślaniu naszych potrzeb, jeśli chodzi o wapń i faszeruje nas nim kosztem magnezu.

Mimo iż wapń i magnez działają w organizmie razem, ich wpływ na nasz metabolizm jest odwrotny. Wynika to głównie z mechanizmu działania gruczołów przytarczycy, które starają się utrzymać we krwi połączony produkt wapnia i magnezu na stałym i zrównoważonym poziomie w stosunku do fosforu. Kiedy poziom magnezu spada, wówczas w celu przywrócenia równowagi wzrasta poziom wapnia. Skąd bierze się ta dodatkowa ilość wapnia? Oczywiście, z kości i zębów!

Ten problem pogłębia się, kiedy gruczoły przytarczycy są chronicznie nadmiernie pobudzane, zazwyczaj przy niedoczynności tarczycy. To bardzo pospolita sytuacja przy obecności kandydozy (zakażenia drożdżakowego), plomb z amalgamatu rtęci i wypełnień kanałów zębowych – wszystkie te czynniki zdają się inhibitować działanie tarczycy i nadmiernie pobudzać gruczoły przytarczycy.

Czytaj dalej…


Monsanto uznane winnym skażenia chemicznego we Francji

17 Luty 2012
Dodaj komentarz

Źródło: http://www.activistpost.com/2012/02/monsanto-found-guilty-of-chemical.html#more

13.02.2012 r.

Anthony Gucciardi, tłum. wMordechaj

W dźwięku wielkiego zwycięstwa odniesionego w interesie zdrowia publicznego, a co miejmy nadzieję przysłuży się kolejnym działaniom podjętym przez inne narody, francuski sąd wydał orzeczenie, w którym uznał Monsanto – potwora od upraw GMO, za winnego zatrucia chemicznego jednego z francuskich rolników.

Producent ziarna, Paul Francois, zaczął zapadać na zdrowiu z przyczyn neurologicznych takich, jak utrata pamięci i silne bóle głowy po ty, jak został wystawiony na działanie owadobójczego preparatu „Lasso” produkcji Monsanto w 2004 roku.

Ta przełomowa sprawa otwiera ścieżkę dla innych działań prawnych podjętych przeciw produktowi Monsanto „Roundup” i innych szkodliwych herbicydów i pestycydów, dla wielu innych producentów rolnych.

W trakcie postępowania przed sądem w Lyon (południowo-wschodnia Francja), Francois zeznał, że Monsanto nie uprzedziło swoich klientów o skutkach działania środków przez oznaczenie swojego produktu odpowiednimi ostrzeżeniami na etykietach. Sąd postanowił zasięgnąć opinii biegłego, aby określić wysokość szkody oraz zweryfikować związek przyczynowy pomiędzy działaniem „Lasso” a stwierdzonymi objawami chorobowymi. Sprawa miała charakter szczególnie istotny, gdyż poprzedni pozew rolników przeciw Monsanto został oddalony wskutek niewykazania związku pomiędzy wpływem pestycydów a stwierdzonymi skutkami ubocznymi.

Czytaj dalej…


Izraelczycy na Facebooku świętują śmierć palestyńskich dzieci

17 Luty 2012
6 uwag

Źródło: http://abirkopty.wordpress.com

16.02.2012 r.

Tłum. wMordechaj

W następstwie informacji o tragicznym wypadku, jaki miał miejsce w Joba na drodze koło Ramallah, gdzie wskutek zderzenia ciężarówki ze szkolnym autobusem, co najmniej dziewięcioro dzieci i nauczyciel zginęli, a dziesiątki innych odniosło obrażenia, na facebooku pojawiły się komentarze Izraelczyków. Komentarze, które określić można, jako co najmniej nieludzkie.

Komentarze na temat wiadomości pochodzących z witryny izraelskiej “Walla” opublikowane na stronie Facebooka w sprawie wypadku, ukazują pełną pogardy satysfakcję i objawy świętowania wśród Izraelczyków oraz haniebne pragnienie, aby doszło do kolejnych takich wypadków:

“Benny: uspokójcie się, to były palestyńskie dzieci.

Tali: wygląda na to, że to były palestyńskie dzieci…dzięki Bogu…

Tal: Bogu dzięki to byli Palestyńczycy

Ajala: świetnie, mniej terrorystów!!!!

Eliya: tylko dzieci palestyńskie ucierpiały, około 10.

Czytaj dalej…


Iran ostrzega Rosję o zagrożeniu

17 Luty 2012
4 uwag

Źródło: http://3rm.info/21251-iran-preduprezhdaet-rossiyu-ob-ugroze.html

Data publikacji: 17.02.2012

Tłum. RX

Irański ambasador w Moskwie Reza Sadżadi oświadczył, że rozwój konfliktu pomiędzy Teheranem i państwami zachodnimi przekształci się w problemy dla Rosji. „Jeśli Iran będzie „podbity” to nie ulega wątpliwości, że będzie stworzony najszerszy front antyrosyjski. To nie jest żadna tajemnica, że my ochraniamy Rosję od południa”- cytuje dyplomatę „Rossijskaja Służba Nowostiej”. Sadżadi ponownie oświadczył o gotowości Teheranu do odwetu za ewentualne uderzenia militarne. „Jeżeli przeciwko nam będą przeprowadzone uderzenia z dowolnego punktu z powodu głupoty USA to my sami z dowolnego punktu odpowiemy”- powiedział Sadżadi. Według irańskiego ambasadora, Teheran podejrzewa, że Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej przeprowadza wojskowe działania wywiadowcze wobec Iranu pod pretekstem badania potencjału jądrowego. Wyjaśnił on, że właśnie z tego powodu inspektorom MAEA nie zezwolono na odwiedziny obiektu wojskowego Parcz In. „Kiedy my już pozwoliliśmy odwiedzić ten obiekt to niczego jądrowego nikt tam już nie znalazł”- podkreślił Sadżadi. Ambasador podkreślił także, że jeżeli USA wykonają uderzenie na Iran to odwet Iranu będzie zmasowany. Powiedział on, że Iran jest gotów do rozpatrzenia planu Siergieja Ławrowa w sprawie uregulowania sytuacji programu jądrowego republiki. Według szefa rosyjskiego MSZ takie podejście pozwoli wyeliminować wątpliwości społeczności międzynarodowej w odniesieniu do działalności Islamskiej Republiki Iranu w dziedzinie jądrowej, informuje radio „Wiesti FM”.

Czytaj dalej…


Deklaracja powstania Libijskiego Narodowego Ludowego Ruchu

17 Luty 2012
3 uwag

Źródła:

http://libyasos.blogspot.com/p/news.html
http://lizzie-phelan.blogspot.com/

Tłum. i opracowanie Pisanka

Sytuacja w Libii staje się nie do wytrzymania, nie do zniesienia każdego dnia. W kraju (przy bardzo małym zainteresowaniu ze strony międzynarodowych mediów) rozgrywa się horror: systematyczne torturowanie więźniów, regularne sądowe zbrodnie, plemienne konflikty zbrojne, ekonomiczna i polityczna dominacja cudzoziemców – obcych, rabunek bogactw, kontrola części terytorium przez Al Kaidę, zamienianie jednoczącej narodowej tożsamości na tożsamości fragmentaryczne, parcjalne, regionalne, transgraniczne, dyskryminacja, eksterminacja, rasizm wobec czarnych, powodowanie przemieszczania się całości plemion, powodowanie przemieszczania się części ludności do sąsiednich państw.

W warunkach ciągłej grozy, stałego niebezpieczeństwa, stałego zagrożenia miliony Libijczyków, którzy poparli i wsparli zamordowanego lidera Muammara Kaddafiego, są marginalizowane, wykluczane z jakiejkolwiek i którejkolwiek realnej aktywności i działalności. Żyją w strachu przed odwetem, rewanżem, zemstą. Nie mogą korzystać z obywatelskich praw. Nie mogą czuć się bezpiecznie, pewnie, spokojnie. Nie mogą przeciwstawić się rządowi, władzy.

Czytaj dalej…


Stańmy przeciw Zachodowi

17 Luty 2012
2 uwag

Źródło:http://nsnbc.wordpress.com/2012/01/31/mugabe-at-a-u-lets-stand-up-to-west/

Tłum. i opracowanie Pisanka

W dniu 29 stycznia 2012 roku, w Addis Ababie, stolicy Etiopii, odbył się 18. szczyt UA (Unii Afrykańskiej). Robert Gabriel Mugabe, prezydent Zimbabwe (który na pomoc osaczonej Libii wysłał weteranów i żołnierzy), w przemówieniu, które wygłosił, ostrzegł, że imperializm jako czynnik wtórnej kolonizacji Afryki może stać się rzeczywistością.

Powiedział: UA powinna zakwestionować bezpodstawne – „humanitarne” – bombardowania Libii przez Sojusz Północnoatlantycki (NATO). UA nie powinna spieszyć się z akceptacją Narodowej Rady Tymczasowej (NRT) Libii, uwzględniając okoliczności bezdusznej zbrodni przeciw Muammarowi Kaddafiemu i społeczeństwu libijskiemu oraz zniszczenie kraju. Wkrótce po eliminacji przywódcy Libii, likwidacji części współpracowników, usunięciu części zwolenników, Amerykanie i Europejczycy (w sposób bezpardonowy, cyniczny, wyrachowany) zaczęli dzielić się surowcami. Kto może temu zaprzeczyć?

Czytaj dalej…


Modlitwa Piusa przestępstwem?

17 Luty 2012
2 uwag

13 II 2012 r. Wypowiedź Grzegorza Wysoka i p. Arkadiusza Łygasa z Zamościa, oskarżonego z poduszczenia Gminy Wyznaniowej Żydowskiej o “nawoływanie do nienawiści” poprzez udostępnianie treści modlitwy Papieża św. Pisa V o nawrócenie Żydów. Zdaniem prokuratora Jacka Miściora zawarte w “Pro perfidi Judaeis” słowa „wiarołomni Żydzi” i „lud zaślepiony” wyczerpują dyspozycję art. 257 kodeksu karnego.

link


Syjonizm i III Rzesza

17 Luty 2012
Dodaj komentarz

Źródło polskie: ussus.wordpress.com

Za (korekty): http://palestyna.wordpress.com

Mark Weber, tłum. Ussus

Na początku 1935 r. statek pasażerski płynący do Hajfy w Palestynie opuścił niemiecki port Bremerhaven. Na sterburcie hebrajskimi literami wypisana była nazwa statku – „Tel Awiw” – a na maszcie powiewała flaga ze swastyką. Mimo że statek był w posiadaniu syjonistów, kapitan był członkiem partii narodowosocjalistycznej. Wiele lat później, jeden z pasażerów przebywających na pokładzie, przypomniał tę kombinację jako „metapsychiczny absurd”.(1) Absurd czy nie, jest to scena z mało znanego rozdziału historii: szeroko zakrojonej współpracy między syjonistami a III Rzeszą pod przewodnictwem Hitlera.

Pamiątkowy medal wybity na polecenie dziennika Der Angriff Józefa Goebbelsa

Wspólne cele

Po latach, ludzie w wielu krajach borykają się z „kwestią żydowską” tj. z pytaniem o właściwą rolę żydów w nieżydowskim społeczeństwie. W latach 30. XX w. syjoniści żydowscy i niemieccy narodowi socjaliści mieli podobny pogląd na rozwiązanie tej kłopotliwej kwestii. Zgadzali się, że żydzi i Niemcy są zupełnie innymi narodami i że żydzi nie są częścią Niemiec. Zatem żydzi mieszkający w Rzeszy nie są „Niemcami wyznającymi judaizm”, ale raczej członkami oddzielnej społeczności. Syjonizm (żydowski nacjonalizm) implikował także obowiązek wobec syjonistycznych żydów do przesiedlenia się do Palestyny – „żydowskiej ojczyzny”. Potrafili uparcie obstawać przy twierdzeniu, że są szczerymi syjonistami, a jednocześnie domagać się równych praw w Niemczech i jakimkolwiek innym „zagranicznym” kraju.

Czytaj dalej…


Kulisy masakry w syryjskim Homs

17 Luty 2012
Dodaj komentarz

Źródło: http://www.geopolityka.org/

Lizzie Phelan

Niedawna masakra, dokonana przez popieranych przez Zachód buntowników w dniu 10 lutego, w drugim co do wielkości syryjskim mieście Aleppo, to klarowne przesłanie do Rosji i Chin – czynione są przygotowania do destabilizacji Syrii oraz zakończenia rządów prezydenta Bashara al-Asada przy pomocy każdego możliwego środka, włącznie z pogwałceniem wszelkich procedur międzynarodowych.

Liczba zabitych w atakach wynosi obecnie 28, rannych – 236. Doniesienia świadków, którzy mówią, że eksplozję było słychać 20 km od Aleppo, wskazują, że użyto zaawansowanych technicznie materiałów wybuchowych.

Atak, który zaczął się o 9. rano, miał miejsce w dwóch niezwykle newralgicznych miejscach – w okolicach budynku wywiadu wojskowego i, po pięciu minutach, obok kwatery sił bezpieczeństwa. Oba te budynki mieszczą się w dzielnicach mieszkalnych, sąsiadują ze znajdującym się niedaleko parkiem, gdzie mieszkańcy miasta jadają śniadanie. Filmy pokazują rozrzucone po ulicach ludzkie kończyny i ciała dzieci, dorosłych osób cywilnych oraz funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

Czytaj dalej…


Uwaga mięso (czy wiesz co jesz?)

16 Luty 2012
1 komentarz

Mięso zwiększa swoją objętość po nastrzykiwaniu go solankami. To właśnie solanka decyduje o smaku i zapachu wyprodukowanej wędliny…

Cz. I

Czytaj dalej…


Oskarżenie: członkowie sekty z Jerozolimy znęcali się nad dziećmi

16 Luty 2012
1 komentarz

Za: http://theuglytruth.wordpress.com

15.02.2012 r.

Tłum. wMordechaj

 

Nota redakcyjna-oczywista uwaga CZY MOŻESZ SOBIE TO WYOBRAZIĆ jest w tej opowieści czymś, co mówi samo za siebie. Tego rodzaju opowiadania wychodzą na jaw w Izraelu codziennie, jednakże Zachód- karmiący się oficjalną propagandą tej bezdennej dziury, znanej jako żydowskie państwo, na temat jego pieniędzy, politycznego poparcia i militarnego bogactwa-o tej akurat sprawie NICZEGO nie słyszy.

JAK/ZWYKLE/SZAJBNIĘTE wiadomości-dostarczają stałe brednie, które przypominają sztuczki z wyciąganiem tego samego królika z kapelusza. Pamela Geller, Daniel Pipes, Robert Spencer i reszta bandy do znudzenia kłapią jadaczkami wraz ze swymi gorliwie współpracującymi żurnalistami na zamówienie, dającymi NAJBARDZIEJ AKTUALNY PRZEKAZ do sieci telewizyjnych celem podniety dla bezmózgich amerykańskich idiotów, aby zwędzić im resztę pieniędzy albo wyssać krew ich dzieciaków w izraelskich cholernych wojnach toczonych w jego interesie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s